Dlaczego warto wybrać regały półkowe do magazynu

Dobre rozwiązanie nie tylko dla magazynu

Warto już na wstępie zaznaczyć, że ten rodzaj regałów będzie doskonały nie tylko przy wyborze regałów magazynowych. Regały półkowe doskonale sprawdzą się również w większych biurach, gdzie potrzebne jest miejsce do składowania najróżniejszych dokumentów, segregatorów itd. Jest to dość budżetowe rozwiązanie jednak zalicza się do bardzo praktycznych. Z pewnością każdy przedsiębiorca, który jest w trakcie meblowania swojego magazynu lub przedsiębiorstwa powinien je rozważyć. Doskonale sprawdza się również w archiwach, bibliotekach, większych i mniejszych sklepach, warsztatach samochodowych. Regały półkowe przeznaczone są głównie do obsługi ręcznej, nie zbyt często stosuje się je w magazynach automatycznych. Zdarza się jednak, że obsługiwane są wózkami podnośnikowymi, gdy wyładowuje się ciężkie ładunki lub towary składowane na paletach.

Indywidualna konfiguracja

Z pewnością jedną z głównych zalet charakteryzujących regały paletowe jest możliwość ich bardzo dużej modyfikacji i olbrzymiego dostosowania do wymagań własnych i przestrzeni. Dla przykładu – półki regałów mogą być metalowe, mogą być wypełnione panelami poprzecznymi z metalu. Można je wydłużać i stosować materiały zapewniające większą wytrzymałość. Mogą także być produkowane z płyt wiórowych i laminowanych, co doskonale nada się do sklepów i bibliotek. Każdy klient może wybrać odpowiadającą jego wymaganiom nośność półek. Może to być od około trzydziestu kilogramów do ponad pięciuset pięćdziesięciu.

Wyposażenie dodatkowe

Oprócz olbrzymich możliwości modyfikowania podstawowych części regałów paletowych, charakteryzują się one również bardzo bogatym wyposażeniem dodatkowym, które każdy klient może dobrać odpowiednio do swoich potrzeb. Dzięki temu regały półkowe staną się jeszcze bardziej przyjazne użytkownikowi i korzystanie z nich będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Najpopularniejszymi dodatkami są bez wątpienia przegrody półek, które sprawdzają się doskonale zarówno w magazynach jak i bibliotekach, warsztatach i sklepach. Dodatkowe ściany boczne i tylne zapewniają dodatkową ochronę pracowników oraz składowanych towarów. Ponad osiemdziesiąt procent wszystkich klientów decyduje się na ich montaż. Bardzo często klienci decydują się także na zamianę niższych półek na wysuwane szuflady, gdzie mogą składować dokumentacje przechowywanych towarów i inne dokumenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *