Informacje o domach spokojnej starości dla seniorów

Pomoc seniorom w Katowicach

Niestety tak już w życiu bywa, że człowiek na starość może wymagać całodobowej opieki kogoś sprawnego i młodszego. Jednakże nie zawsze tę opiekę mogą sprawować bliscy z rodziny ze względu chociażby na prywatne obowiązki takie jak np. praca. Co w takiej sytuacji zrobić? Najpewniejszym rozwiązaniem jest wybór prywatnego domu opieki. Prywatny dom opieki gwarantuje całodobową opiekę nad starszymi osobami, niepełnosprawnymi czy też chorymi. Placówki tego typu w praktyce określa się jako dom spokojnej starości, dom seniora, dom starców itp. W zamian za sprawowaną ciągłą opiekę placówka ma otrzymywać wynagrodzenie.

Prywatne domy opieki – cennik

Ceny prywatnego domu opieki zależą od standardu placówki. Oczywiście zgodnie z zasadą – im wyższy standard tym wyższa cena. W prywatnych placówkach są zazwyczaj jedno-, dwu- i trzyosobowe pokoje. Zgodnie z bieżącymi danymi, za jednoosobowy pokój średnia cena wynosi ok 4000 zł. Z racji większego jakościowo standardu w innej placówce, ta cena może być znacznie wyższa. Można spodziewać się nawet za taki pokój do zapłaty nawet 8000 zł.

Pokoje wieloosobowe mogą kosztować ok 2500 zł, ale to również zależy od konkretnego domu opieki. Do kosztów pobytu zalicza się poza zakwaterowaniem, sprawowaną opiekę przez pielęgniarzy, dane usługi rehabilitacyjne, a także pełne wyżywienie. Środki przeznaczone na zakupienie leków czy też środków higienicznych należy osobno pokryć.

W Katowicach można znaleźć wiele domów opieki. Różnią się oczywiście lokalizacją, oferowanym standardem, cenami, jak również opiniami bliskich. W Internecie można zobaczyć podglądowe zdjęcia jak wewnątrz wygląda placówka, a także bezpośredni telefoniczny kontakt w celu zapytania o ofertę i średnią cenę.

Dom spokojnej starości – Śląsk

Dom spokojnej starości na Śląsku cieszy się także dużym powodzeniem. Bowiem tych placówek jest bardzo dużo. Zapewne każdy znajdzie coś, co znajduje się niedaleko miejsca zamieszkania, aby ewentualnie nie mieć daleko w celu odwiedzenia bliskiego.

Domy seniora w lokalizacji śląskiej powstały z myślą o zapewnieniu komfortowych warunków i przede wszystkim opieki dla najbardziej tego potrzebujących. Ważne, aby pacjenci czuli tam domową atmosferę. Szczególnie ważne jest poczucie bezpieczeństwa, przynależności, a także dostosowanie potrzeb do każdego indywidualnie.

Dom spokojnej starości – ceny

Dom spokojnej starości oferuje różne ceny w zależności czy pobyt jest krótko-, czy też długoterminowy. Atrakcyjniejsza oferta jest dla osób, które mają być na stałe we wskazanej placówce. W tym przypadku podpisuje się umowę na czas powyżej nawet 6 miesięcy.

Cena opieki za krótkoterminowy pobyt jest na pewno większa, gdyż pacjent może tam przebywać choćby miesiąc, a nawet dobę, przy czym koszt wynosi wtedy ok 200 zł. Z kolei dzienny pobyt trwa ok 10 godzin maksymalnie. W pakiecie jest oczywiście wyżywienie, uczestniczenie w zajęciach i przede wszystkim opieka pielęgniarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *