Skuteczne sposoby na ochronę lakieru samochodowego

Przeanalizujemy różne metody ochrony Twojego samochodu przed żywiołami, takimi jak deszcz, śnieg, lód i słońce. Omówimy również różne rodzaje ochrony, których możesz użyć w swoim samochodzie, takie jak ceramiczna ochrona samochodu i folia ochronna na samochód. Dla większości ludzi samochód to poważna inwestycja. Ważne jest, aby chronić tę inwestycję przed środowiskiem zewnętrznym.

Czy folia ochronna to dobre zabezpieczenie?

Folia ochronna na samochód to opcja, która zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa pojazdu. Ten rodzaj folii może wytrzymać do trzech lat, ale ma wyższy koszt początkowy niż ceramiczne zabezpieczenie samochodu i nie można go usunąć bez uszkodzenia lakieru. Wbrew powszechnej opinii to warto zabezpieczyć każde auto. Wiele osób błędnie sądzi, że skoro nie mają nowego samochodu lub mają nowy samochód, który nie jest z segmentu premium to nie warto. Zawsze warto, gdyż pozwoli nam to na świetne zabezpieczenie powłoki lakierniczej, co z kolei w przypadku późniejszej sprzedaży samochodu z pewnością zaprocentuje korzystniejszą ceną sprzedaży. Przed czym zatem szczegółowo ochronią folie samochodowe? Po pierwsze, drobne uszkodzenia mechaniczne lakieru np. przez kamyczki odbijające się na autostradzie spod kół. Po drugie, blaknięciem lakieru, które spowodowane jest między innymi szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Chroni także przed mocną chemią, uszkodzeniami spowodowanymi przez owady i odchody ptaków. Warto także nadmienić, że folia ochronna premium posiada także możliwość samoleczenia. Jak to wygląda w praktyce? Chodzi o to, że w przypadku zauważenia jakichś drobnych uszczerbków samochodu wystarczy wystawić auto na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu niejako taka szkoda się zaklei.

Co to jest ceramiczne zabezpieczenie lakieru samochodowego?

Jedym z najlepszych sposobów zabezpieczenia samochodu będzie założenie ceramicznej folii ochronnej samochodu, która jest wykonana z polimeru akrylowego i ma wykończenie na wysoki połysk, które utrudnia przywieranie brudu i brudu do powierzchni. Folia ta chroni Twój pojazd przed zadrapaniami, odpryskami i innymi uszkodzeniami spowodowanymi przez kamienie i żwir podrzucane przez opony innych pojazdów. Ceramika występuje w różnych wariantach, od najtańszych, które zapewnią ochronę na około rok, przez takie najdroższe, gdzie lakier będzie zabezpieczony na okres nawet do dziesięciu lat. Świetnym sposobem na dobranie najlepszego rozwiązania dla swojego auta będzie bez wątpienia kontakt z salonem detailingowym, który podda samochód dokładnym oględzinom i dopasuje najlepsze rozwiązanie do wymogów właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *